Vplýva štítna žľaza na činnosť mozgu?

Zodpovedané
22. sep 2021

Dobrý deň,

štítnu žľazu si liečim už roky, ale čím ďalej, tak tým viac pozorujem na sebe horšie príznaky.

Má štítna žľaza nejaký vplyv na mozog?

Čo sa týka vnímania a zahmleného myslenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

štítna žľaza má vplyv na funkciu takmer všetkých orgánov. Ak máte hormóny štítnej žľazy v poriadku, tak nemali by ste mať ťažkosti, ktoré spôsobuje hypotyreóza.

Pri nedostatočnej funkcii štítnej žľazy sme unavení, nevieme sa koncentrovať, myslenie je spomalene, je zvýšená podráždenosť. Ak sa Vám stáva, že sa často zahľadíte alebo zamyslíte, tak skôr pôjde o neurologický problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková