V zime mi zamrznú aj štyri prsty na ruke. O aký problém ide?

Zodpovedané
10. nov 2019

Dobrý deňm

včera mi takto zamrzol prst. V zime mi zvyknú takto zamrznúť aj štyri prsty. Nosím rukavice, ale nepomáha to.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o poruchu prekrvenia končatín, tzv. Raynaudov syndróm.

Ide o ochorenie, pri ktorom dochádza k záchvatovitému zbeleniu prstov na ruke. K zbeleniu prstov dochádza vplyvom chladu alebo emócii. Tento syndróm môže sprevádzať rôzne autoimunitné ochorenia alebo ochorenia ciev, preto by ste mali určite navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás odošle na vyšetrenia k špecialistom - cievny chirurg, reumatológ a lekár pracovného lekárstva - ak je podozrenie na poškodenie ciev vplyvom pracovného zaradenia, napr. vibračné práce.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková