V moči som mala krv. Mám sa báť rakoviny?

Zodpovedané
17. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 36 rokov a pred cca mesiacom som z ničoho nič bez akejkoľvek bolesti začala mať krvavý moč. Je fakt, že som v tento deň enormne málo pila. Hneď ako som si to všimla, tak som išla na pohotovosť.

V moči určili krv na tri krížiky a dali antibiotiká Suprax. Potom bol víkend. V pondelok som išla k mojej OL, ktorá tým, že beriem ATB nič nevyšetrovala a dala mi ešte jedno balenie.

Krvavý moč sa mi do druhého dňa vyčistil. V ten deň ako bol krvavý mi v ňom trochu plávali také krvavé vlásočnice. Zrazeniny to neboli. Boli to skôr malé vlásočnice. Vyzerali ako keď sa fúka sopeľ a praskne cievka.

Asi o dva dni bol moč kompletne čistý. Počas celého obdobia ma nič nebolelo. Mala som iba mierne zvýšenú teplotu. Teraz mi bol robený odber krvi. Chemicky a aj v tej centrifuge všetko vyšlo v poriadku.

Doktorka mi brala aj krv, robila i pečeňové testy a všetko mi vyšlo absolútne v poriadku. Povedala, že na urológiu ma pošle vtedy, iba ak by mi niečo vyšlo zlé z moču. Všetko vyšo v poriadku.

Bola som u gynekológa a tam všetko v poriadku. Povedal, že ak by som mala niečo s mechúrom, tak si to všimne.

Môžem mať problém s obličkami?

Mám sa báť rakoviny?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by išlo o rakovinu, tak krvácanie by bolo prítomné aj napriek antibiotickej liečbe. Ak by sa Vám znovu objavilo krvácanie, tak je potrebné urologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková