V moči mám biele a červené krvinky, baktérie a krv. Čo to znamená?

Zodpovedané
11. nov 2021

Dobrý deň,

pred týždňom som absolvovala preventívnu prehliadku u mojej obvodnej lekárky. Tri dni pred preventívnou prehliadkou som začala pociťovať bolesť v krížoch. Spomenula som to mojej lekárke.

Dnes som volala za výsledky krvi a moču. Krv mám úplne v poriadku, aj zápalové hodnoty. V moči mám biele a červené krvinky, baktérie a krv v moči. Nič okrem krížov ma nebolí.

Nemám problémy s močením.

Aká bude liečba?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr bude v moči prítomná infekcia, ktorá je asymptomatická, teda nemáte žiadne ťažkosti.

V týchto prípadoch indikujem u svojich pacientov Monural. Ide o jednorazové antibiotikum, ktoré sa užije večer pred spaním a celu noc pôsobí v mechúri.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková