Uzná sociálna poisťovňa PN aj spätne?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

som tehotná a s mojou gynekologičkou sme sa dohodli, že pôjdem od 1.9. na PN. Teraz to ale vychádza tak, že 1.9. je štátny sviatok, piatok majú dovolenku a nasleduje víkend. Pokiaľ viem, PN sa dá vypísať 3 dni spätne, avšak to má tiež nejaké podmienky. V stredu 31.8. mi vypísať PN tiež nevie, lebo majú celý tento týždeň dovolenku.

Je možné, že sociálna poisťovňa uzná PN spätne od 1.9., aj keď mi ju doktorka vypíše až 5.9.?

Alebo mám ísť 31.8. za obvodnou lekárkou, nech mi dá PN najprv ona a potom sa to nejako "preklopí"?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ mala Vaša gynekologička dovolenku, tak si myslím, že PN by sa mala uznať aj spätne.

Treba však dopredu upozorniť príslušnú sociálnu poisťovňu a oznámiť, kvôli čomu bola PN vypísaná spätne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková