Ukáže gonartrózu kolien len RTG?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň,

mám 31 rokov a na RTG mi zistili gonartrózu 2-3 stupňa oboch kolien. Na magnetickej rezonancii som ako nález mala len mierne poškodený meniskus, o artróze sa tam nič nepísalo.

Ukáže gonartrózu kolien len RTG a magnetická rezonancia nie?

Ďakujem

Dobrý deň,

gonartróza je viditeľná aj na MR vyšetrení. Ak je MR vyšetrenie v poriadku, tak gonartóza tam pravdepodobne nebude.

Dôležitá je však aj projekcia, v ktorej sa MR robí. Ak je v kolene veľké množstvo výpotku, tak vyšetrenie môže byť skreslené.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková