Ukázal by krvný test zápal v tele?

Zodpovedané
27. dec 2021

Dobrý deň,

už 3 týždne mám tupú bolesť brucha. Niekedy sa pridá aj bodavá bolesť pod rebrovým oblúkom. A to najmä pod ľavým prsníkom a v strede. Posledný týždeň mám nafúknuté brucho.

Pred 3 týždňami som bola u obvodnej a krv mám v poriadku. Helikobakter sa nepotvrdil. Robila som si aj domáci test okultné krvácanie a bol negatívny.

Ukázal by krvný test zápal v tele?

Môžem to mať zo stresu alebo z chrbtice?

Niekedy mávam úzkosti a bolesť hrudnej a bedrovej chrbtice.

Ďakujem

Dobrý deň,

krvné testy by odhalili zápal tým, že by bolo zvýšené CRP.

Avšak zápal na žalúdku by sa nezistil z krvi. Ak máte stále ťažkosti, tak je potrebné hľadať príčinu a doplniť gastrofibroskopiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková