Tŕpnutie prstov na ruke. Mohla magnetická rezonancia v januári problém neodhaliť?

Zodpovedané
18. aug 2020

Dobrý deň,

pred pol rokom som absolvovala magnetickú rezonanciou mozgu.

Výsledok: mozog bez patologických zmien a RTG krčnej chrbtice - chondrosis DI C4-7 s blokovým postavením priľahlých stavcov, známky artrosis UV levis.

Začala mi tŕpnuť pravá ruka, najmä však končeky prstov. Absolvovala som očné vyšetrenie nakoľko ma začalo rezať pravé oko. Výsledok horná limbálna keratoconjutivita. Čítala som veľa na internete, či to nemôžu byť príznaky sklerózy multiplex.

Mohla by magnetická rezonancia z januára neobjaviť toto ochorenie a teraz by som dostala príznaky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím si, že už v januári by boli viditeľné nejaké zmeny na MR mozgu, čo sa týka sklerózy multiplex.

Tŕpnutie rúk môže byť spôsobené problémom s krčnou chrbticou alebo aj syndrómom karpálneho tunela.

Preto by ste mali ešte raz navštíviť neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková