Tretí mesiac ma pobolieva žalúdok a mám problémy so stolicou. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
9. nov 2019

Dobrý deň,

už pár dni po sebe má už 3. mesiac pobolieva žalúdok (dutina medzi spodnou časťou rebier). Som 5. mesiac po cisárskom a som každý deň nervózna kvôli problémom s manželom.

Mám zvýšené pečeňové testy od konca tehotenstva až doteraz. Doktorka ma ubezpečuje, že pri plnom dojčení je to zatiaľ v poriadku. Snažím sa často jesť cviklu (2 x týždenne). Iné lieky na pečeň neberiem.

Stolicu mávam každý deň. Občas je ráno mäkšia. Cviklu som nejedla 2 dni a dnes ráno som v mise pri stolici spozorovala červenkasté sfarbenie. Zľakla som sa. Dávnejšie som mala 3x fissuru konečníka. Teraz krv na papieri nebola. Lakmusový papierik sa po namočení v mise nezafarbil.

Môže to byť krv?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
Pri bolestiach žalúdka môže ísť o zápal žalúdka, alebo infekciu žalúdka, ktorú spôsobuje Helicobakter pylori a taktiež môže ísť o vredy na žalúdku, vtedy zvykne byť tmavá až čierna stolica. Kvôli zvýšeným pečeňovým testom by som odporučila realizovať sonografické vyšetrenie brucha, ak ešte nebolo realizované. Čerstvá krv v stolici môže byť z fissúry, ďalej z hemoroidov (často sa tvoria v tehotenstve). Ak by Ste pozorovali opakovane krv v stolici, tak by Ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková