Synček mi zaškriabol do znamienka. Musím ísť k lekárke?

Zodpovedané
12. apr 2019

Dobrý deň,

na ramene mám znamienko. Keď sa držala synčeka na rukách, tak mi do neho zaškrabol. Dnes som si všimla, že aj trochu krvácalo, lebo som tam mala chrastu.

Musím ísť ku kožnej lekárke?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte pocit, že sa znamienko zmenilo, napr. jeho tvar, veľkosť, farba mali by ste navštíviť dermatológa, ktorý pomocou dermatoskopu skontroluje znamienko.

Podľa odborných odporúčaní by si mali ľudia v rámci prevencie vzniku malígneho melanómu raz ročne skontrolovať všetky znamienka na tele.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková