Súvisia moje príznaky s tetániou alebo je to úzkosť?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

mám 36 rokov a pred mesiacom mi bola diagnostikovaná tetánia. Užívam Magnosolv a Neuromultivit. Absolvovala som krvné testy, EKG. Mala som aj Holter, lebo som pociťovala tlaky na hrudi a búšenie srdca. Všetko mám vraj v poriadku.

V poslednej dobe mám vnútorné chvenie tela a ako keby strach. Doktorka neurológie mi predpísala Spitomin a obvodná zase Frontin.

Môže to byť z tetánie alebo je to úzkosť?

Ktorý z liekov je účinnejší na upokojenie a chvenie tela, Spitomin alebo Frontin?

Ďakujem

Dobrý deň,

Frontin je liek, ktorý sa má užívať krátkodobo, napr. po tetanickom záchvate. Teda dáte si ho iba občas. Na dlhodobú liečbu je vhodnejší Spitomin.

Efekt liečby sa dostaví po najskôr po troch týždňoch.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková