Súvisia každodenné bolesti zubov so stuhnutosťou kĺbov?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

už 10 mesiacov ma dennodenne bolia predné dolné zuby /predné 4 zuby/. Absolvovala som vyšetrenia u 3 zubných lekárov, RTG snímok neodhalil nič, paradentózu nemám, ešte ich napadlo, že možno zatínam a škrípem zubami. 6 týždňov si na noc zakladám takú priesvitnú "dlahu" na spodný chrup. Nič sa nezlepšuje.

Nie je to veľká bolesť, ťažko sa to opisuje, je to mierna bolesť lokalizovaná skôr pri ďasne. Zuby ma bolia každý deň niekoľkokrát. Pred pár mesiacmi sa mi k tomu pridala ranná bolesť - stuhnutosť kĺbov na 3 prstoch na rukách.

Môže to mať súvislosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa hneď posúdiť, či uvedené dva zdravotné problémy spolu súvisia. Bolesti zubov môže spôsobiť aj neuralgia nervu, ktorý inervuje túto oblasť.

V tomto prípade sú indikované lieky tlmiace bolesť a zápal a vitamíny skupiny B - Milgamma. Stuhnutosť kĺbov na rukách je potrebné doriešiť s reumatológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková