Súvisia bolesti nôh s tetániou?

Zodpovedané
31. aug 2019

Dobrý deň,

mám 28 rokov a mám tetániu. V poslednom čase ma každý deň bolieva noha. A to hlavne vtedy, keď je v kľude. Bolesť je na ľavej nohe (niekedy aj na pravej), zvyčajne od kolien dole. K týmto bolestiam nôh sa pridala aj bolesť hlavy prevažne na pravej strane v okolí očí.

Súvisia tieto bolesti s tetániou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže a nemusí to súvisieť s tetániou.

Ak prežívate stresové a vyčerpávajúce obdobie, tak sa to môže prejaviť rôznymi somatickými tažkosťami, aj bolesťami nôh.

Najvhodnejšie by bolo vyšetrenie u Vášho lekára alebo aspoň bližšie popísanie ťažkostí. Bolesť nôh je veľmi nešpecifický údaj na určenie diagnózy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková