Súvisí vypadávanie vlasov s krčnou chrbticou?

Zodpovedané
30. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Za posledné dva týždne mi vypadala polovica vlasov.

Môže to súvisieť s krčnou chrbticou?

Seklo mi a užívam Dorsiflex, Almiral a injekcie Revitanerv. Plus výživové doplnky na vlasy. Denne mám bolesti hlavy, cítim brnenie a pálenie vlasovej pokožky.

Základné odbery mi robil prakticky lekár pred 3 týždňami a boli v poriadku. Na kožné a na neurológiu ma nechcú zobrať. Ešte čakám na výsledky hormonálneho profilu.

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem,

Dobrý deň,

nemyslím si, že vypadávanie vlasov súvisí s krčnou chrbticou. Mali by ste absolvovať vyšetrenie u dermatológa, avšak v tejto situácii ohľadom koronavírusu sa tam dostanete asi neskôr, keďže teraz sa ošetrujú najmä akútni pacienti.

Vypadávanie vlasov nie je akútna vec, preto Vás asi teraz nechcú zobrať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková