Súvisí tŕpnutie rúk a nevoľnosť s únavou a vyčerpaním?

Zodpovedané
19. sep 2021

Dobrý deň,

som matka na MD s dvomi malými deťmi. Posledné dni sa mi večer točí hlava, tŕpnu mi končatiny a mám nevoľnosť od žalúdka.

Môže to súvisieť s únavou a vyčerpaním?

Môžem užívať magnézium, keď ešte plne dojčím mladšieho syna?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti môžu súvisieť s únavou a vyčerpaním. Avšak Vami spomínané symptómy sa objavujú aj pri problémoch s krčnou chrbticou - teda stuhnuté svaly v tejto oblasti alebo poškodenie stavcov a medzistavcových platničiek.

Magnézium môžete užívať aj počas dojčenia. Ak teda máte problém aj s krčnou chrbticou, tak je vhodné poradiť sa s fyzioterapeutom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková