Súvisí stuhnutie a vnútorné trasenie v pravej ruke s tetániou?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu pociťujem časté tuhnutie a akési vnútorné chvenie v pravej ruke. Bol som na neurológii, kde som absolvoval CT a EEG hlavy, no všetko bolo v poriadku a nič mi nezistili. Mám 18 rokov a diagnostikovali mi tetániu.

Môžu tieto príznaky súvisieť s tetániou?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte CT a EEG v poriadku, tak Vaše problémy budú najskôr súvisieť s tetániou. Ak pociťujete bolesti krčnej chrbtice, tak aj toto môže spôsobiť tŕpnutie končatiny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková