Súvisí problém s nedostatočným nádychom so silnou tetániou?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

môj problém spočíva v nedostatočnom nádychu. Stále mám nutkanie zhlboka sa nadýchnuť. Lenže musím si až zívnuť, aby sa mi vzduch dostal do pľúc. Občas sa nadýchnem úplne, ale často ten nádych nie je úplný. Teda nedodýchnem zhlboka.

V procese nadychovania mám pocit ako keby mi niečo na dýchacej trubici bránilo sa nadýchnuť, resp. chytí ma až krč a potom ma aj bolí ľavá časť hrudníka na dotyk aj okolo srdca. Minulý rok v novembri som mala robený RTG hrudníka a bol ok. Spirometria ok, alergia žiadna. Také pocity som mala asi 8 rokov dozadu. Ako keby bol útlm a teraz už rok opäť pocit nemôcť sa zhlboka nadýchnuť až bolesť hrude. Doslova sa uý bojím aj rozprávať, aby mi ten vzduch nechýbal.

Môže to byť tak silná tetánia?

Ak áno, je niečo okrem Magnosolvu čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte alergologické a pľúcne vyšetrenie v poriadku, tak príčina Vašich ťažkostí môže byť v tetánii alebo panickej poruchy.

Okrem Magnosolvu by boli pre Vás vhodné asi aj antidepresíva aspoň po dobu 3 - 6 mesiacov. Liečbu Vám môže indikovať aj Váš praktický lekár.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková