Súvisí opuch na nohe s mojou prácou?

Zodpovedané
17. mar 2020

Dobrý deň,

mám 30 rokov a diagnózu pes eqvinovaris na oboch nohách. Chodím do práce a týždeň stojím celý deň na nohách. Dnes som si všimol, že na jednej nohe mám výrazný opuch tej kocky z vonkajšej strany. Kocka je opuchnutá a bolesť necítim..

Môže to súvisieť s mojou prácou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dlhodobé státie môže spôsobiť opuchy dolných končatín. Dôležité je počas práce aspoň na pár minút pocvičiť s nohami.

Napr. stačí dvíhanie chodidla nahor. Opuchy môžu byť spôsobené aj začínajúcimi kŕčovými žilami. Ak by sa nález nezlepšoval, tak je vhodné navštíviť Vášho lekára, najlepšie po skončení núdzového stavu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková