Sú zvýšené biele krvinky nebezpečné pre bábätko?

Zodpovedané
30. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Od začiatku tehotenstva sa mi zvyšujú hodnoty bielych krviniek. Teraz som v 26. týždni a hodnotu mám 20,4.

Hematológ mi zakaždým káže spraviť výtery z hrdla, nosa a kultiváciu moču. Výsledky mám negatívne, tak isto aj kultiváciu z pošvy.

Sú zvýšené biele krvinky nebezpečné pre bábätko?

Aká môže byť ich príčina vzniku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že zvýšené leukocyty by mali poškodiť alebo ublížiť Vášmu bábätku. V niektorých prípadoch je takáto leukocytóza idiopatická. Teda nenájde sa príčina. Dôležité je však pravidelne kontrolovať krvný obraz.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková