Sú výsledky z magnetickej rezonancie mojej manželky v poriadku?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

manželka absolvovala magnetickú rezonanciu s takýmto vysledkom: Supratentorialne extraaxialne temporoventralne vľavo v.s. likvorintenzna arachnoidalna cysta, NV konflikt medzi AICA, n. VII/n. VIII intrameatalne v prwvom PC uhle, bez ložiskových zmien. Ľahostajný priebeh oboch AV, ktoré sú vinuté, vinutá AB, hypoplasia AccomP bilat., ACComP. Supratentoralne solidarita lézia nešpecifickej demyelinizacie v pravej časti posteriorne tela corpus callosum, iné ložiskové lézie nesledujem - v dif dg.1.SM 2.sek. vaskulitis ?

Mám o ňu veľký strach. Vo februári ideme na vyšetrenie do Bratislavy k neurológovi.

Aké sú výsledky mojej manželky?

Ďakujem

Dobrý deň,

z môjho pohľadu všeobecného lekára je v jednej časti mozgu prítomné ložisko, ktoré sa môže objaviť pri skleróze multiplex alebo pri zápale ciev v mozgu. Diagnózu však musí určiť neurológ, ktorý zhrnie všetky výsledky a vyšetrenia.

Ďalej je v mozgu prítomná cysta, ktorá by nemala robiť problémy.

Okrem toho je popísaný aj tzv. neurovaskulárny konflikt medzi jednou cievou a nervom. Toto môže tiež spôsobovať neurologické potiaže. Ide o kontakt nervu a cievy v mozgu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková