Sú vyrážky na krku bežné v tehotenstve?

Zodpovedané
26. mar 2019

Dobrý deň,

momentálne končím 22. týždeň tehotenstva a na ľavej strane krku sa mi tvoria vyrážky. Začali vznikať v 16. týždni tehotenstva. Keď začali miznúť, tak sa objavili ďalšie. Stále viac a viac. Vyrážky mám aj na brade a v okolí úst. Na krku som vyyrážky nikdy nemávala.

Je to bežné v tehotenstve?

Mám ísť k alergologičke alebo ku kožnému?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vás vyrážky nesvrbia, nemalo by ísť o alergickú reakciu.

Vhodné by bolo dermatologické vyšetrenie. Počas tehotenstva organizmus ženy prechádza mnohými hormonálnymi zmenami, preto sa u niektorých žien môžu objaviť vyrážky, u niektorých dôjde k zlepšeniu pokožky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková