Sú vážne iba aneuryzmy v mozgu a na aorte?

Zodpovedané
7. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na pravo pri nose mám na dotyk zväčšenú cievu, ktorá je hrubšia a pulzuje. Bojím sa či to nie je aneuryzma.

Ak by to bola aneuryzma, tak môže to mať vážne následky?

Alebo sú vážne iba aneuryzmy v mozgu a na aorte?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na uvedenom mieste sa dá nahmatať žila, ktorú popisujete v otázke.

Aneuryzmy sa vyskytujú na tepnách, každá aneuryzma v organizme predstavuje riziko, že môže dôjsť k jej prasknutiu a následnému vykrvácaniu.

Nemyslím si však, že máte aneuryzmu v oblasti koreňa nosa, ak však máte pochybnosti, tak navštívte Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková