Sú v poriadku hrbolčeky dole pod mandľami?

Zodpovedané
24. aug 2021

Dobrý deň,

mám hrbolčeky na jazyku.

Sú takého hrbolčeky aj dole pod mandľami tam ako ide jazyk nižšie?

Sú tam jemné žilky. Lekárka mi vravela, že je to ako keby rozbrázdené tkanivo.

Ďakujem

Dobrý deň,

toto rozbrázdené tkanivo sú mandle.

Takýto nález zvyčajne majú ľudia, ktorí prekonali časté zápaly mandlí, teda angíny. Pokiaľ nemáte žiadne ťažkosti, tak si myslím, že nález je v norme.

Ak máte často bolesti hrdla, tak by ste mali byť vyšetrená na ORL. Tam lekár rozhodne či je potrebné urobiť tonzilektómiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková