Sú to hemeroidy?

Zodpovedané
21. máj 2020

Dobrý deň,

asi pred 3 dňami sa mi po tvrdej stolici ako keby zdurila žilka v blízkosti konečníka smerom ku genitáliam a po tých 3 dňoch sledovania to vyzerá vyzerá ako na fotke a na dotyk je to nebolestivé.

Je to hemeroid?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa fotografie pôjde najskôr o vonkajšie hemoroidy. Lokálne môžete vyskúšať voľne predajnú Faktu mastičku a čapíky, sedavé kúpele v odvare z dubovej kôry, okrem toho je vhodné užívať Detralex. Je to produkt, ktorý spevňuje stenu hemoroidov a následne dôjde k jeho zmenšeniu. Je však na lekársky predpis.

Ďalej je dôležité, aby stolica nebola tvrdá, Zúbek konzistencie, pretože môže dôjsť k podráždeniu hemoroidu. Môžete vyskúšať užívať vlákninu Psyllium.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková