Sú moje výsledky zo štítnej žľazy zlé?

Zodpovedané
12. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich výsledkov zo štítnej žľazy. Beriem Thyroxin 0,25 mg a veľmi mi vypadávajú vlasy.

Ako to mám riešiť?

Sú moje výsledky zlé?

Ďakujem

Dobrý deň,

hladina hormónov štítnej žľazy je v norme, to znamená, že na liečbu ste nastavená dobre.

S-aTPO sú protilátky proti tyreoperoxidáze, u Vás sú zvýšené, čo znamená, že u Vás prebieha chronická lymfoidná tyreoiditída. Tá môže spôsobiť zvýšenie alebo zníženie hormónov štítnej žľazy (podľa údajov v otázke usudzujem, že sa už liečite na toto ochorenie, keďže beriete aj liečbu).

Vypadávanie vlasov môže súvisieť so štítnou žľazou, avšak ak vypadávanie pretrváva aj napriek tomu, že Vaše výsledky sú v norme, mali by Ste navštíviť kožného lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková