Sú moje výsledky z CT mozgu v poriadku?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

pred týždňom som absolvoval CT mozgu a intra a extrakran ciev. Neurologička má dovolenku.

Moje výsledky:

Záver: V.s. fetálna ACP bilat. - hypoplázia V4 segm. AV bilat., AB a P1 segm. ACP bilat. prevažne vľavo s dominantnou AcCP bilat.
Fenestrácia disp P1 segm. ACP 1.sin.

Sú moje výsledky v poriadku?

Čo znamenajú všetky skratky v správe?

Je potrebná liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa CT vyšetrenia máte, pravdepodobne, od narodenia nedostatočne vyvinuté cievy. Nemyslím si, že je potrebná liečba, keďže tento nález máte od narodenia, nepoznám však anamnézu vašich ťažkostí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková