Sú moje výsledky z CT brucha v poriadku?

Zodpovedané
10. júl 2022

Dobrý deň,

prosím o vysvetlenie výsledkov CT brucha.

CT brucho - nativ, iv visipaque 85 ml, špirála, MPR
Pečeň nie je zväčšená, v S4 pri lig. falciforme ložisko steatózy do 15 mm, v S6 cysta do 7 mm, postkontrastne v arteriálnej aj venóznej fáze sa parenchým nafarbuje homogénne, lož. zmeny neprítomné. Intra aj extra hepatalne žlč. cesty bez dilatácie, cholecysta nie je zväčšená, lumen bez rtg kontrastných konkrementov.
Pankreas nie je zväčšený, primerane štruktúry aj denzity, sýti sa homogénne, lož. zmeny neprítomné. Slezina nie je zväčšená, primerane štruktúry aj denzity, sýti sa homogénne, lož. zmeny neprítomné. Obe obličky primeranej veľkosti a tvaru, parenchým sa sýti homogénne, 1dx. kort. cysta do 40 mm /Bosniak 1./, KPS bez dilatácie. Vylučovanie symetrické, obojstranne načas. V zachytenom rozsahu močovody nedilatované. Nadobličky nezväčšené. Zväčšené retroperitonealne LU nevidím. Voľnú tekutinu v DB nevidím.

Sú moje výsledky z CT brucha v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

CT brucha je v poriadku, na pravej obličke máte 40 mm cystu, ktorá nespôsobuje žiadne problémy.

Takéto cysty sa pravidelne sledujú na sone.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková