Sú moje výsledky Quickovho testu až také zlé?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobrý deň,

som pacient, ktorý užíva, okrem iných liekov, aj Warfarin 3 mg (1-0-0 denne, okrem nedele). Chodím na pravidelné lekárske kontroly k internistovi aj ku kardiológovi. Mám strojček na srdci. Po odbere krvi dňa 1.1.2023 na Quickov test mi do správy interná lekárka napísala takéto hodnoty:

Quickov test % (A): 38,7 % (70,0-130,0), Quickov test sek.: 20,3 s (10,0-16,0), Guickov test INR (A): 1,88 (0,80-1,20). Povedala, že tie hodnoty nie sú úplne v poriadku.

Doteraz mi Quickov test dávala robiť vždy obvodná lekárka, každé 3-4 mesiace. Výsledok testu u nej zo dňa 7.6.2022 som mal 2,95 a povedala mi, že mám užívanie Warfarinu v nedeľu vynechať. Tak som to aj presne dodržal.

Mám teraz po nových testoch užívať Warfarin už aj v nedeľu?

Sú moje výsledky Quickovho testu až také zlé?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa výsledku ste nemali dostatočne účinnú hladinu INR, preto je potrebné navýšiť užívanie Warfarinu. Kontroly Quickovho testu by sa mali robiť každý mesiac.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková