Sú moje problémy spôsobené seknutím?

Zodpovedané
20. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V januári som vstala ráno mierne seknutá na krku. Potom ma bolelo 2 mesiace rameno.To prestalo, ale bolí ma teraz od lopatky až po lakeť.Tam mi vystreluje bolesť a posledné 3 dni mám mravčenie v ľavej ruke na dlani. Od včera na 2 prstoch na posledných článkoch mám akoby srpnuté.

Môže to byť z toho seknutia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Váš problém môže byť z tzv. seknutia.

Z krčnej chrbtice vychádzajú nervy, ktoré inervujú hornú končatinu. Ak je nerv v ktoromkoľvek priebehu utláčaný okolitými štruktúrami, tak objavia sa Vami uvedené ťažkosti.

Pri probléme s krčnou chrbticou môže ťažkosti spôsobiť poškodená platnička, artróza stavcov, stuhnuté svaly. Na presné určenie príčiny je potrebné neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková