Sú červené znamienka nebezpečné?

Zodpovedané
17. aug 2022

Dobrý deň,

sú, prosím, červené znamienka nebezpečné?

Vytvorilo sa mi pomerne veľa malých červených petechií na rukách. Ako laik to prikladám mechanickému poškodeniu kože v dôsledku epilácie rúk voskom. Okrem toho mám petechie aj na hrudi a dokonca na hlave. Vo vlasoch som si našla dve vypuklé petechie priemeru asi ako šošovica. Nebolia, nekrvácajú, nespôsobujú žiadne ťažkosti.

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o drobné hemangiómy, ktoré nie sú nebezpečné, zvyčajne sa nezväčšujú.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková