Sú červené fľaky na ďasne predzvesťou vážnejšieho ochorenia?

Zodpovedané
23. nov 2022

Dobrý deň,

pred pár dňami som si všimol, že mám červený fľak na ďasne pri pokazenom zube, z ktorého sa mi odlomilo asi pred 1-2 mesiacmi. Keď si umývam zuby, tak pri dotyku kefkou to zabolí a trocha krváca, ale inak to nebolí a ďasno mám tvrdé. Mám 22 rokov, som nefajčiar a alkohol tiež nepijem.

Môže ísť o niečo vážne?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o podráždenú sliznicu, neznamená to hneď nejaké vážne ochorenie.

Preplachujte si ústnu dutinu Corsodylom. Ak by sa stav nezlepšoval, tak je potrebné nález ukázať Vášmu lekárovi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková