Sú bolesti lakťa a predlaktia, kŕče do prstov a svalov ruky nebezpečné?

Zodpovedané
11. júl 2019

Dobrý deň,

už vyše dvoch mesiacoch ma bolí okolo lakťa a predlaktia, niekedy dostanem kŕče do prstov alebo do svalov hore na ruke. Neviem či to viem dobre vysvetliť.

Vždy som mala bolesti predlaktia ale len niekedy.

Bola som na masáži u fyzioterapeutky a odvtedy ma to bolí veľmi.

Teraz som sa vrátila z UK, vybavujem si zdravotnú poisťovňu, takže pôjdem k doktorovi.

Sú bolesti lakťa a predlaktia, kŕče do prstov a svalov ruky nebezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri Vašich problémoch pôjde pravdepodobne o úžinový syndróm, ktorý vzniká na podklade stlačenia nervov na ruke.

Nervy sú stlačené resp. dráždené napr. opuchnutými šľachami, svalmi alebo poškodenými platničkami v oblasti krčnej chrbtice. Končatina sa najčastejšie preťaží pri fyzickej práci, napr. jednostranné zaťaženie končatiny pri práci v obchode, dvíhanie ťažkých bremien.

Podľa klinických prejavoch môžeme určiť, ktorý nerv je dráždený. V tomto prípade je vhodné neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková