Stane sa mi niečo, keď vysadím inzulín a nebudem si merať glykémie?

Zodpovedané
6. okt 2020

Dobrý deň,

mám diabetes mellitus typu 1 od mojich 10. rokov. Spustilo sa mi to po očkovaní, to aj lekári zapísali do karty. Mala som perá, ale už ma dali na inzulínovú pumpu.

Nebaví ma život. Stále mám buď hypo alebo hyper. Ako keby mi tá pumpa nepomáhala.

Stane sa mi niečo, keď vysadím inzulín a nebudem si merať glykémie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte cukrovku 1. typu tak si určite nemôžete vysadiť inzulín. Ak by ste si ho vysadili, tak budete mať hyperglykémiu a môžete sa dostať do hyperglykemickej kómy, čo je život ohrozujúci stav.

Každý diabetik si prejde obdobím, kedy ho nič nebaví a necíti sa aj po psychickej stránke dobre.

Odporučila by som Vám kontaktovať psychológa, ktorý Vám pomôže preniesť sa cez toto obdobie a následne sa budete mat znovu dobre a vráti sa Vám chuť do života.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková