Stále unavená

Zodpovedané
9. okt 2018

Dobrý deň.
Pracujem 8 hodín denne, 5 dní v týždni. Moja práca nie je náročná, ide o ľahkú prácu pri ktorej sa vôbec nenarobím. Ja som však stále unavená. Často mávam návaly, točí sa mi v hlave, mám veľmi suchú pokožku. Niekedy sa mi nechcú vstrebať ani telové mlieka. Mám také suché fľaky po rukách a už sa mi to tvorí aj na krku. Neviem, či to všetko môže mať nejaký súvis.
Rada by som vedela, či mi chýba len nejaký vitamín, alebo čo v tom môže byť.
Mám 33 rokov.
Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,
Pri únavovom syndróme je dobré sa poradiť s Vašim lekárom, ktorý Vás komplexne vyšetrí, môžu sa urobiť krvné odbery, pri ktorých sa dajú zistiť rôzne ochorenia ako napr. chudokrvnosť, ochorenia štítnej žľazy, zápalové ochorenia. Podľa výsledkov sa lekár rozhodne o ďalšom postupe. Pre kožné problémy je vhodné poradiť sa s dermatológom.
Náš jedálniček by mal obsahovať 5 porcií ovocia a zeleniny denne, aby sme prijali do nášho organizmu dennú dávku vitamínov a minerálov.Je vedecky dokázané, že táto dávka pomáha predchádzať srdcovocievnym ochoreniam.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková