Stačia moje diagnózy aspoň na polovičný invalidný dôchodok?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som si vybaviť polovičný invalidný dôchodok.

Moje diagnózy:
* dioptrie +7 obe oči od tretieho roku života,
* operácia chrbtice (titánový rebrík po celej dĺžke) do konca života, neustále bolesti, rehabilitácie, masáže a užívanie liekov na predpis pre tlmenie bolesti.

Stačí to na polovičný invalidný dôchodok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je pacient operovaný na chrbticu, tak je dôležité, aký je nález rok po operácii. Teda aká je pohyblivosť chrbtice, aké sú obmedzenia.

Takto sa nedá určiť či máte alebo nemáte nárok na invalidný dôchodok, všetko závisí od terajších nálezov, ale zvyčajne sa to berie tak, že ak je pacient operovaný, tak jeho zdravotný stav by sa mal zlepšiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková