Spôsobuje úbytok červených krviniek moju chorobnosť?

Zodpovedané
5. mar 2020

Dobrý deň,

už 2 mesiace kašlem a stále si to doma posúvame. V januári som brala na kašeľ Klacid a teraz 2 balenia za sebou Zinnat. Ide o to, že v dobe bránia mi doktor zobrala krv aj na preventívnu chlamýdie a všetko mám ok. Akurát mám vraj menej červených krviniek.

Spôsobuje úbytok červených krviniek moju častú chorobnosť?

Môže to súvisieť aj s tým, že beriem Euthyrox a nie som stále nastavená a štítna žľaza mi stále pracuje pomaly?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že anémia a mierna hypotyreóza súvis iba s Vašou zvýšenou chorobnosťou. Teraz je obdobie chrípok a chrípky tento rok sú veľmi agresívne, pacientom trvá mesiac, pokiaľ sú úplne v poriadku.

Ak pretrváva stále kašeľ, tak konzultujte opäť Vášho lekára, on sa rozhodne či sa opakuje odber krvi na chlamýdie a mykoplazmy (neviem presný časový interval, kedy bol realizovaný odber krvi).

Ak však ste doma opakovane všetci chorí, tak môžete si aj navzájom prenášať rôzne vírusové ochorenia alebo baktériové infekcie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková