Spôsobuje tetánia bolesť ľavej časti brucha a svrbenie zvnútra brucha?

Zodpovedané
24. jan 2022

Dobrý deň,

pred istým časom som pociťovala pichavú bolesť v ľavej časti brucha smerujúcu do chrbtice. Išla som na pohotovosť. Stadiaľ ma poslali obvodnému, ktorý mi urobil vyšetrenie krvi, stolice, intolerancie, baktérie. Všetko vyšlo v poriadku.

Poslal ma na sono brucha a to vyšlo v poriadku. Pichanie neprestalo. Pociťujem svrbenie zvnútra v bruchu, prelievanie, škvŕkanie. O pár dní som odpadla a zistili mi tetániu.

Čím môžu byť spôsobené bolesti v bruchu?

Môže ich spôsobovať tetánia?

Mám ďalej chodiť po doktoroch?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sú ťažkosti viazané na pohyb, tak príčina môže byť aj ortopedická.

Tetánia skôr spôsobuje problémy ako napr. sťažené dýchanie, tŕpnutie končatín alebo hlavy, bolesti na hrudníku.

Skúste vyhľadať fyzioterapeuta. Ten skonštatuje, či príčina môže byť aj svalového pôvodu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková