Spôsobuje prasknutá platnička pichanie v bruchu?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobrý deň,

posledný týždeň mám také zvláštne pocity v bruchu. Sú to návaly tepla do brucha, prelievanie v črevách a pichanie v rôznych častiach pod rebrami. Dlhší čas mám aj pichľavú bolesť na pravej strane brucha. Často mám pocit malátnosti a únavy. Prečítal som rôzne fóra a články a mám strach, že by to mohlo byť niečo horšie. Doktorka mi povedala, že to môže byť od chrbta, keďže mám prasknutú platničku a tá mi tlačí na nervy.

Môže to byť podľa príznakov, ktoré som opísal, aj niečo iné?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vami uvedené príznaky sú nešpecifické, bolesti na pravej strane brucha pod pravým rebrovým oblúkom môžu spôsobiť kamene v žlčníku, problémy s trávením môže spôsobiť aj infekcia Helicobakter pylori.

Ak máte prasknutú platničku v mieste, kde pociťujete bolesti, (tá istá úroveň platničky a bolesti), tak z časti to môže mať súvis. Za účelom diagnostiky je vhodné doplniť aspoň USG abdomenu a vyšetrenie stolice na H.pylori.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková