Spôsobil mi Medociprin trvalé následky?

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň,

mám 29 rokov a na konci júla som dostala ATB na močové cesty, Medociprin. Keďže mávam chronické zápaly, verila som lekárovi a liek som vybrala. Po dvoch tabletách ma však neskutočne začala páliť ľavá noha, bolela ma a pociťovala som v nej slabosť, mravčenie.

V ten deň som mala v meste sandále na hrubšom, vyššom opätku, tak som to lieku nepripisovala. Bolesti sa však stupňovali, na nohu som nemohla vôbec stúpiť. Boleli má šľachy, kĺby, noha bola necitlivá, mravenčilo mi v nej.

Už takmer mesiac po skončení užívania lieku je všetko horšie. Pridali sa extrémne bolesti chrbta, rúk, lakťov a prstov, ťažko sa mi drží aj mobil. V lekárni mi povedali, že by to malo do týždňa, dvoch, prejsť. Som objednaná k neurológovi. Na nete je však toľko článkov o tej účinnej látke, bojím sa veľmi trvalých následkov a invalidity.

Mohol mi Medociprin spôsobiť takéto trvalé následky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri tomto lieku sú popisované uvedené symptómy ako nežiadúci účinok, ale nemyslím si, že tieto ťažkosti by mali ešte stále pretrvávať, keďže je už takmer mesiac po ich dobratí.

Doteraz som sa nestretla u svojich pacientov s uvedenými nežiadúcimi účinkami. Zatiaľ vyskúšajte užívať Milgammu N 1-1-1 a lieky proti bolesti, napr. Flector alebo Nalgesin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková