Som v 22. týždni tehotenstva a mám silný kašeľ. Aký liek mi pomôže?

Zodpovedané
29. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Od obdobia ako som otehotnela, tak som stále chorá. Teraz som v 22. týždni a mám kašeľ. Som veľmi vyčerpaná, keďže mám už dve deti.

Doktorka mi povedala, že mi nemá čo dať, lebo CRP mám v poriadku. Kašeľ mám naozaj silný a dusivý, vykašliavam hlieny. Ich farba je rôzna. Raz je zelená, inokedy žltá a občas aj biela. Teplotu nemám. Užívam Stopkašeľ sirup a do nosa morskú soľ.

Aký prípravok by mi mohol pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri vlhkom kašli sa odporúčajú lieky na uľahčenie vykašliavania hlienov.

Pre tehotné ženy sú vhodné sirupy s obsahom skorocelu, materinej dúšky, tymiánu alebo lipy (napríklad Stopkašeľ sirup).

Pri suchom kašli sa môžu, po dohovore s lekárom, užívať lieky s obsahom účinnej látky butamirát (napr. Stoptussin), nie sú však vhodné počas prvého trimestra.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková