Som v 10. týždni a mám zlé výsledky pečeňových testov. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
17. mar 2020

Dobrý deň,

som v 10. týždni tehotenstva a trpím častými nevoľnosťami. Tie sú sprevádzané vracaním, niekedy aj počas celého dňa. Zistili mi, že mám zlé výsledky pečeňových testov Alt 0,43 Aut 0,70 GMT 0,82.

Je to veľmi zlé?

Aké sú ďalšie možnosti a riziká?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pečeňové enzýmy sú mierne zvýšené, odporučila by som dodržiavať diétu, obmedziť mastné a ťažké jedlá.

Váš lekár sa rozhodne, či sa doplní sonografické vyšetrenie brucha, určite by bolo vhodné zopakovať testy v priebehu 3 - 4 týždňov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková