Som po Covide-19 a asi týždeň ma strašne štípe v nose, tečie mi sopeľ a bolí ma hrdlo. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
21. apr 2021

Dobrý deň,

som po Covide-19 a asi týždeň ma strašne štípe v nose. Tečie mi aj sopeľ a bolí ma hrdlo. Alergiu nemám.

Je to spojené s Covidom?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto ťažkosti môžu a nemusia súvisieť s Covidom. Neuviedli ste kedy presne ste mali Covid-19. Čo sa týka nádchy, tak je vhodné použiť kvapky s morskou soľou, následne kvapky ako napr. Sanorin, Nasivin, Muconasal.

Kvôli bolestiam hrdla môžete kloktať Tantum verde, slanú vodu, ak sa ťažkosti nezmiernia, tak mali by ste sa poradiť s Vašim lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková