Som 5 týždňov po pôrode a krvácam z konečníka. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
29. jan 2020

Dobrý deň,

som 5 týždňov po pôrode a krvácam z konečníka. Mám slabú bolesť v podbrušku. Krv je jasno červená pri stolici. Bolí to a svrbí okolo konečníka.

2x som mala problém s krvácaním počas tehotenstva. Lekár povedal, že ak hemoroid praskne, môže to silno krvácať. Neposlal ma nikde.

Môže mi dať aj gynekologička na kontrole po šestonedelí výmenný lístok k chirurgovi?

Alebo musím ísť najskôr k obvodnému lekárovi?

Mám sa obávať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o hemoroid. Výmenný lístok Vám môže dať aj gynekologička alebo praktický lekár.

Ak krvácate neustále z konečníka po stolici, tak mali by ste byť čo najskôr vyšetrená na chirurgii, aby Vám bola odporučená liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková