Smädí ma, bolieva ma hlava a mávam závraty. Aké sú moje výsledky?

Zodpovedané
30. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výsledkov z imunológie.

Hb 115/1 - myslím, že to je nízky hemoglobín.

Čo znamenajú moje výsledky zo správy?

Na záver správy mám napísané od imunológa: Doriešiť KO - ľahký anemický sy.

Čo to znamená?

Obvodná lekárka mi na to len povedala, že si mám kúpiť železo. Lenže železo som užívala trištvrte roka a mala som hodnotu 21.40

S- vitamín D 17.45 ug/L

Počas dňa ma dosť smädí, bolieva ma hlava, občas malé závraty, vypijem denne cca 4 litre čistej vody, 1 nesladený čaj a dve malé kávy.
Cez leto som bola vyšetrená na endokrinológii (výsledky ok) a tiež magnetická rezonancia hypofýzy s kontrastnou látkou ok.

Čo by ste mi poradili?

Ďakujem

Dobrý deň,

hemoglobín 115 prestavuje anémiu ľahkého stupňa. U žien ju najčastejšie spôsobuje silná menštruácia. Ak ste po gynekologickej stránke v poriadku, tak je potrebné doplniť kompletne gastroenterologické vyšetrenie, teda gastrofibroskopiu, sono brucha, kolonoskopiu a laboratórne testy. Ďalej už podľa výsledkov.

Ak by bolo aj gastro vyšetrenie negatívne, tak následne je potrebné doplniť hematologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková