Škriabe ma v hrdle a mám v ňom červené pľuzgiere. O aký problém ide?

Zodpovedané
25. mar 2020

Dobrý deň,

už šiesty deň ma škriabe v hrdle. Pred tromi dňami som si všimla, že mám v hrdle červené fľaky. Kloktám slaným roztokom, odvarom zo šalvie, dávam si vitamíny, ale pľuzgieriky nemiznú. Majú oválny tvar, veľkosť cca 5 mm.

Okrem toho, že ma škriabe v hrdle, tak mi nič nie je. Nemám teplotu, ani nádchu, nekašlem.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedeným nálezom by som odporučila realizovať ster z hrdla. Mali by ste sa však dohodnúť s Vašim lekárom. On musí rozhodnúť či áno alebo nie.

Pľuzgieriky môžu znamenať vírusovú infekciu a hlieny na zadnej stene hltana môžu byť baktériového pôvodu. Podľa výsledku steru by sa následne aj určila liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková