Silná bolesť po operácii rakoviny konečníka. Čo bude ďalej?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

môj ocko je tretí deň po operácii rakoviny konečníka je bez stómie. Hneď na druhý deň od operácie ho dali na izbu. Ma veľké bolesti. Vzali ho na ultrazvuk a brali krv. Je zatiaľ v poriadku, ale zase ho dali na JISK. Vraj ho budú sledovať, má veľké bolesti sme.

Čo mu hrozí?

Budú ho znovu operovať, ak bolesť neustúpi?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohlo ísť o rôznu pooperačnú komplikáciu, po operáciách majú pacienti bežne bolesti.

Takto sa nedá určiť, prečo má bolesti. Ak je pacient v nemocnici, tak určite dostane adekvátnu liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková