S čím môže súvisieť tlak a bolesť pod lícnou kosťou?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

asi pred pol rokom som začala pociťovať tlak, občas aj tupú bolesť pod lícnou kosťou na pravej časti tváre. Niekedy sa bolesť presunie aj do ucha. Tento tlak je neustály od rána do večera, ráno po prebudení je miernejší. Absolvovala som stomatologické vyšetrenie, kde mi 8-čka tlačila na 7-čku. Bola mi navrhnutá extrakcia 8-čky. Zubár mi povedal, že to s mojím problémom nemusí súvisieť, pretože pokiaľ je problém s týmto konkrétnym zubom, tak bolesť býva návalová a u mňa nie je.

Po extrakcii zuba začal byť ten tlak po pár týždňoch ešte nepríjemnejší. Kvôli vytrhnutému zubu to však nie je. Pomáha mi iba teplo, keď mám čiapku. Prievan a zima mi prekážajú.

S čím môže súvisieť tlak a bolesť pod lícnou kosťou?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o neuralgiu trojklanného nervu. V tomto prípade by ste mali užívať Milgammu a lieky proti bolesti.

Ak by sa bolesti stupňovali, tak je potrebné navštíviť neurológa, ktorý Vám môže indikovať inú liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková