S akým problémom súvisí ľahká anémia?

Zodpovedané
26. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už od roku 2013 mi vždy vyjde na preventívke ľahká anémia. HGB hodnoty sa pohybujú od 109 - 115 g/l. Železa, folátov, B vitamínov mám dostatok. Zisťovali mi aj histamínovú intoleranciu - nemám ju. Laktózová intolerancia je tiež v poriadku. Hormóny a aj štítna žľaza sú ok.

S čím by to mohlo ešte súvisieť?

Nedarí sa nám otehotnieť. Preto zisťujem, či to nesúvisí s anémiou.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte vyššie uvedené vyšetrenia v poriadku, tak anémia u žien je najčastejšie spôsobená menštruáciou.

Ak máte silnejšiu menštruáciu, tak to Vám môže spôsobiť anémiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková