Rýchle bitie srdca, triaška, pocit neschopnosti nadýchnuť sa. Čo mi môže byť?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

večer sme išli s mužom normálne spať a z ničoho nič som sa v noci zobudila, lebo ma zalieval pot. Srdce mi bilo ako o život a mala som pocit, že mi ho roztrhne. Cítila som, že sa nemôžem nadýchnuť a do toho ešte triaška, plus strašné sucho v ústach. Muž otvoril okno a asi po 10 - 15 minútach to prešlo. Inak mámm 27 rokov.

Čo to može byť?

Pred mesiacom mi umrela maminka.

Môže to byť psychické?

Ako to mám riešiť?

Treba ísť k lekárovi?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa popisu pôjde najskôr o panickú/úzkostnú poruchu alebo tetániu, bude to teda psychického pôvodu.

Je vhodné užívať Magnézium a keď sa tento stav zopakuje, tak treba zhlboka dýchať do papierového sáčku. Ak by sa tieto stavy opakovali, tak by ste sa mali poradiť so psychológom eventuálne psychiatrom. V niektorých prípadoch zaberie liečba od psychiatra.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková