RTG po ovulácii. Môže dôjsť k poškodeniu plodu?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

pred 4 dňami som mala ovuláciu a nechránený styk. Rozbolela ma kosť v čeľusti, bola som na RTG zubov kvôli vylúčeniu zápalu. Teraz sa ale obávam, či to v prípade tehotenstva nemôže byť problém, aj keď takýto RTG bol údajne robený s minimálnym žiarením.

Môže po takomto RTG dôjsť k poškodeniu plodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by malo dôjsť k poškodeniu plodu. Niektoré odborné články píšu o tom, že RTG zubov počas tehotenstva je úplne bezpečný, s minimálnym rizikom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková